JSC 2022 TEAMS ANNOUNCEMENT

Nov 13, 2021 | Uncategorized

As our Junior rep teams are selected we will be updating here and also posting on our face book page.
Thank you to all parents and players for attending both our trials over the past 2 weekends. Please make contact with your team Manager & coach if your unable to make any trainings. We do ask for a full commitment to training days when your selected into a rep team.
Congratulations to all 14 players who have been selected in the Under 12 Boys Junior State Cup team 2022. We also congratulate the boys who just missed out and have been selected in the 12 Boys development team.  All 14 players in the Dev team are considered to be shadow players for the A side if there is an injury or a player pulls out.
10 GIRLS-
Kaliyah Berryman
Starsia Fazzolari
Matilda Finch
Tiffany-Eve Raaff
Kali Hanrahan
Amy Bennett
Bo-Kiiarna Paki
Jun Kinoshita
Mahlia Kennedy
Zoe Townsend
Ruby Hally
Tiara Berryman
Zalia Stevens
Ella Frith-Wall
Bella Ross
3 players to be announced as shadows.
(THERE WILL BE NO DEV TEAM IN THE 10 GIRLS THIS SEASON)
COACH– Joel Maguire
Assistant Coach– Holli Raaff
Assistant coach/Manager– Nicky Kennedy
TRAINING – Saturday Nov 19th 9am to 10am (Rat Park)
12 GIRLS-
(In no particular order)
Coco Aquilina
Eva Jones
Ruby Dircks
Zsa Zsa Burke
Matilda Lloyd
Sadie Jessup
Ellsha Paki
Amber Hattingh
Kayla Arundel
Harley Marnoch
Mia Cole
Amara Froggatt
Isobel Martin
Isobel Campbell
TRAINING– Tuesday November 16th @ 5.15pm. & Thursdays 5.15pm.
Coach- Charlie Suters- ph- 0449891310
Assistant– Gloria Berryman- 0402898284
Assistant– Jim Randall- 0410 746706
Manager– TBA
12 GIRLS DEV
Alisha Webb
Charlotte Bunett
Oliva Clarke
Heidi Lillycrop
Saskia Taylor
Lulu Campbell
Leah Dive
Leira Wooldridge
Madison Lazich
Adeliene Richards
Olivia Parks
Emilia Slack
Florrie Butler
Eva Stapleton
Lilly Bray.
Coach- TBA
Manager– TBA
14 GIRLS
Laura Bell
Kealii Muru
Chanel Berryman
Kelsie Berryman
Talia Berryman
Tash Lillycrop
Andie Milligan
Charlotte Bensley
Paloma Campos
Giselle Burke
Charlotte Baum
Cayla Smyth
Grace Miles
Taylor Finch
shadows-
Scarlett Hurley
Brooke Lawson
Gracie Daddo
TRAINING– Tuesday November 16th 5pm to 6.30pm
Thursday November 18th 5pm to 6.30pm
COACHES– Pete Smyth-0408 466993
& Steve Matthews
Manager– Maree Bensley- email- possandscott@icloud.com
16 GIRLS-
Carissa Smyth
Leila Mcdougall
Zoe Moore
Mia Links
Bella Morris
Annabel Lynch
Ashton Reimer
Alana Reddy
Eliza Henry
Marnie Castle
Kiah Saunders
Daisy Raaff
Jaz James
Gabi White
Brooke Flynn
Lacey Cross
Lily Watt
Mia Sams
2 shadows to be announced & 2 players to be omitted.
COACH- Trevor Mcdougall- ph- 0418226276
Assistant coach– Layla Ritchie
Assistant coach– Kalani Duff
First training Tuesday November 16th- 6pm.
10 BOYS-
Charlie McDermott
Henry Smith
Jaiden Kokou
Kai Davies
Kai Hurely
Kingston Hunter
Malakye Kennedy
Mason Cooper
Noah Sleiman
Rafi Froggatt
Sireli Noilea-Tani
Tate Woodridge

TRAINING- Wednesday the 17th of November at 530pm (to 630pm)

Co Coaches – John Kennedy &  Drew Davies – drew@kubarz.com.au

Manager-  Bec Hurley – becjhurley@gmail.com

10 Boys Development;

Alex Harvey

Aubrey Campbell

Beau Hewitt

Benjamin Martin

Dylan Webb

Eddie Bennett

Hunter Pamata

Jaxon Barbat

Rhys Newall

Ryder Northey

Tasman Vale

Zac Calandruccio

Coach;    Paul Martin – sequoiatree@optusnet.com.au

Assistant Coach;    TBC

Manager;       TBC

12 BOYS-
Jay Calandruccio
Beau Cooper
Ewan Keep
Stirling Stuart
Ethan Nagle
Oscar Kee
Isaac Casey
Hayden Carpenter
Nathan Longster
Will townsend
Tawa Campos
Samuel Morlaine
Hugh Webster
Angus Webb
Coach- Heath Cooper (0408107984) email- Heath@clalighting.com.au
Assistant Coach– Harry Britton
Manager– Vanessa Cooper

Trainings-

Starting Monday November 15th- 5pm to 6pm

Wednesdays- 4.30pm to 5.30pm
12 BOYS DEV-
Charlie Hand
Angus Sciacca
Liam Hayman
Eric Daines
Stevie Berryman
Alfie Smith
Noah Pearce
Max McDermott
Taylor Yates
Tumua Morgan Nikau
Lennox Andrews
Elijah Franks
Ryan Butchart
Daniel Corrigan
Shadow-
Harrison Stokes
Coach- Stevie Berryman
Assistant– Ant Mcdermott
Manager– TBA
Trainings– Mondays 5pm to 6pm.
14 BOYS
Stan Clarke
Bryn Wooldridge
Kai Cauvin
Vaughan Karney
Jackson Twells
Issaac Carlisle
Jamie Links
Will Tartonne
Xavier Matthews
Harrison Newell
Koby Morris
Aston McCauley
Taj Humphrey
Reid Stoyle
Ethan Robertson
Oscar Andrews
1 Shadow to be announced.
Coach– Corey Whitaker- 0468914032
Assistant coach– Blake Johnson
Manager– TBA
TRAINING– Wednesdays 4.30pm to 6pm.
16 BOYS-
First training- Thursday November 18th @ 5pm to 6.30pm
Coach- Harry Berryman
Assistant- Roha Paki
Manager- Samantha Baum.- sambaum@optusnet.com.au

Navigate the News